Běh přes pražské říční mosty

11.02.2016

V září jsem se na charitativní akci Terry Bear seznámila s Honzou. Povídal mi o jiném charitativním běhu, který uspořádal v únoru. Délka 35km. A jestli se prý nechci zúčastnit. Hahaha.... sci-fi... kroužila jsem na Letné asi osmý kilometr a byla skoro vyřízená. Jenže když akce začala nabývat reálných obrysů, byla jsem už se svým běháním trochu jinde a tak jsem kývla.
V sobotu ráno, 6. února, jsem jela na Zbraslav plna respektu k těm plánovaným cca 39 km a obav, jak si s nimi poradím. V deset hodin naše více jak 70ti hlavá skupina vyběhla. Volně... vlažně... vpřed... no, jak kdo... já určitě. A také můj úžasný parťák Anry, který se o mne celou dobu staral. Nemám s takto dlouhým během zatím zkušenost a fakt jsem se bála. Když jsme doběhli do centra, začala jsem vtipkovat o blízkosti stanic metra... Palackého náměstí - B, to by se hodilo... :D Ale díky občerstvovačce na Vyšehradě a nádhernému počasí, jsem měla stále dost sil. Anry mi v pravidelných intervalech nařizoval energetické gely a vodu. Drželi jsme se pospolu ještě s Patricií a Miluškou a jejich parťáky. Rychlíky na špici jsme se nenechali deprimovat :D Postupně někteří odpadali, či se naopak přidávali... sice jsem věděla, že lze kdekoli beztrestně odpadnout, ale v hlavě jsem si určila za cíl Troju a tam jsem také doběhla. Po sobotě vím, že když budu mít dost času, už dám i maraton :)
A jak je to s tou charitou? Letos Honza vybral nadaci Pomozte dětem (kuře) a vybrali jsme pro ni víc jak 11 tisíc korun. Na Kampě, kde byla druhá občerstvovačka, se k nám Kuře přidalo osobně. Za mohutného povzbuzování turisty jsme proběhli Kampu a Karlův most. Lidé si nás fotili a natáčeli jako nějaké celebrity :D
Takže díky Honzo, díky Anry, Miluško, Filipe, Patricie.... a všichni, kdo jste se na této krásné akci podíleli :)